26 Ocak 2021 - Salı
Anasayfa » Cander Ailesi » CANLARİÇİN (CANDER) AİLESİ KİMDİR ?
CANLARİÇİN (CANDER) AİLESİ KİMDİR ?

CANLARİÇİN (CANDER) AİLESİ KİMDİR ?

Gaziantep Canlar İçin Derneği (Can-Der) resmi olarak 2015 yılı Haziran ayında çoğunluğu gönüllü üniversite öğrencilerinden kurulmuş bir dernektir. Derneğin kuruluş ve devam amacı öncelikle sokaktaki hayvanlar olmak üzere yaralı,bakıma muhtaç hayvanların barınma,beslenme ve yuva ihtiyaçlarını karşılamaktır. Kurulduğu günden bu yana yüzlerce yaralı ve muhtaç hayvanın tedavi,bakım ve yuva ihtiyaçlarını karşılamıştır.

Dernek bürosu içerisinde dernek idari işleri idame ettirilmektedir. Aynı zamanda dernek bürosu içerisinde tedavisi bitmiş yuvalanmayı bekleyen kedi veya köpekler,yavruları olan anne kediler bulunmaktadır. Yuvalanan kedi,köpeklerin yerine tedavisi biten veya ayakta tedavi edilebilecek diğer hayvanlar getirilerek hem daha fazla hayvana el uzatmaya çalışılmakta hem de devam eden bir sirkülasyon oluşturulmaktadır.

Gönüllü dernek üyeleri tarafından her gün temizlenen dernek bürosu ,mama ve su kapları temizlenip yenilenen canlar yeni ailelerine kavuşana kadar yine dernek üyeleri tarafından soğuk günlerde ve gerekli zamanlarda evlere alınmakta geçici de olsa pansiyon ihtiyaç karşılanmaktadır.

Bağış olarak gelen mamalarla sadece dernek içerisinde olan canlar değil sokakta yaşamını devam ettiren hayvanlarda beslenmeye çalışılmaktadır. Yine gelen bağışlarla ayakta tedavi edilemeyecek olan canlar birlikte çalışılan kliniklerde tedavi edilerek hem tedavi süresi kısaltılmaya hemde sağlam çözüm elde edilmeye çalışılmaktadır.

Canlar İçin Derneği bir yıldan kısa süre içerisinde kısıtlı imkanlarla bir çok canın tedavisini,bakımını ve yuva ihtiyacını karşılayabilmiş bir dernektir. Düzenli bir geliri olmamasına rağmen gördükleri yaralı ve bakıma muhtaç canların tedavi masraflarını nasıl karşılayacağını düşünmeden himayesi altına alabilmektedir.

İlerleyen günlerde takipçilerinin ve bağışçılarının artacağını düşünen dernek üyeleri az ve kısıtlı imkanlarla çok işler başarıp daha fazla imkanla daha iyi yerlere birlikte gelmek istediklerini belirterek siz gönüllüleri de aralarında görmekten mutluluk duyacaklarını belirtmektedirler.

Hakkında Burak DİKBAŞ

Kediler güllere benzer. Seviyorsanız, tırnakları canınızı acıtmaz 😻 Hayvan aşığı 🐾

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*